11 listopada mieszkańcy gminy Duszniki uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas obchodów delegacje odśpiewały wspólnie hymn oraz Rotę, a także złożyły pod Pomnikiem Walk i Męczeństwa okolicznościowe wiązanki w hołdzie tym, którzy walczyli za wolność naszego kraju. Uroczyste przemówienie wygłosił Wójt Gminy - Roman Boguś.

Ach, co to był za koncert…

11 listopada na dusznickiej scenie miał miejsce znakomity koncert. A wszystko za sprawą  artystki, która pojawiła się w sali widowiskowej BPiCAK.  Katarzyna Groniec, bo o niej mowa przez ponad godzinę uwodziła publiczność zarówno swoim głosem, jak i ruchem. W programie znalazły się nie tylko utwory melancholijne, ale również te mocniej brzmiące. Na scenie artystce towarzyszyli trzej młodzi muzycy. A afekt tego połączenia był doskonały. 

Siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych młodych ludzi wystąpiło w sobotni wieczór (26 października)  na scenie sali widowiskowej w Dusznikach.  Goose Bumps to grupa, która zaśpiewała cappella. Jednak brak instrumentów w ich przypadku  w ogóle nie miał znaczenia , bowiem beatbox który wykorzystali podczas koncertu w zupełności wystarczył by porwać publiczność do zabawy. 

Podczas poniedziałkowego (21.10) spektaklu dzieci miały okazję by poznać legendę, dzięki której co roku w Poznaniu możemy zajadać się rogalami świętomarcińskimi. Mali widzowie dowiedzieli się  również, kim był święty Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem... Do wspólnej zabawy podczas widowiska zachęcały: muzyka, taniec i piosenki stworzone specjalnie na tę okazję.

We wtorkowe przedpołudnie bibliotekę w Dusznikach odwiedziła grupa przedszkolaków z Sędzinka. Spotkanie z bibliotekarzami miało przede wszystkim pokazać małym gościom, że biblioteka to miejsce, w którym mogą ciekawie spędzić czas.

W piątkowe przedpołudnie do dusznickiej biblioteki zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grzebienisku.  A wszystko po to, by poznać książnicę od środka. Po bibliotece drugoklasistów oprowadzały pracujące tam na co dzień bibliotekarki.  

W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”  na lata 2016-2020 Priorytet- 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa również Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach otrzymała dofinansowanie na realizację tego celu.

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w sobotę 7 września br. Uroczystości w dusznickim parku rozpoczęła Msza Święta Polowa, którą sprawowali Księża Proboszczowie z Dusznik i Sędzin. Tradycyjny obrzęd dożynkowy wykonał Zespół Folklorystyczny Szamotuły, który w tej roli gościł w naszej gminie po raz pierwszy. Na scenie wystąpiły również nasze ludowe zespoły: Duszniczanka i Podrzewianka.

W sobotę 24 sierpnia br. w parku w Dusznikach odbyła się czwarta edycja klubowej imprezy pod nazwą END OF SUMMER FESTIVAL. Duszniki na jedną noc zmieniły się w klubową stolicę Wielkopolski. Na dusznickiej scenie wystąpiło łącznie ośmiu DJ-ów, którzy rozkręcają swoją muzyką największe kluby w Polsce: INSANE, SOUND BASS, X-MEEN, CONRADO, JOHN LAPWING, SIMON&NOXA, FIL.IP i SEBA.

Kolejne spotkanie z muzyką we wnętrach kościoła już za nami. Tym razem słuchacze zostali zaproszeni do zabytkowego kościoła ewangelickiego z XIXw. Kościoła, który poza swoim pierwotnym przeznaczeniem liturgicznym pełnił również funkcję spichlerza, a 18 sierpnia, zamienił się w salę koncertową. Bo to właśnie koncert był celem niedzielnego spotkania. Up Beat to kwartet smyczkowy, który przyjechał do Dusznik z Wrocławia.

Strona 1 z 21

Bibliotka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

tel: 61 29 19 480, email: bp@bpicak.pl