Wróć

Nasze propozycje

Dusznicki Klub Seniora po raz kolejny przygotowała dla swych członków i sympatyków wycieczkę  - niespodziankę. Tym razem seniorzy udali się na pradawny Szlak Piastowski.

Duszniccy seniorzy skupieni w Klubie Seniora „ Złoty Kłos” spotkali się na piknku na polanie „ Czarny Bocian” w okolicach Młynkowa. W trakcie spotkania zapłonęło ognisko w trakcie którego smażono kiełbaski. Nie zabrakło również tanecznych rytmów serwowanych przez M. Bździela. W najbliższym czasie seniorzy wybierają się na Szlak Piastowski , a z końcem sierpnia zamierzają wypoczywać nad Bałtykiem.

Zgodnie z wieloletnią tradycją Niedziela  Palmowa to czas wielkanocnego śniadania podczas którego spotykają się duszniccy seniorzy.

W tym roku podczas tradycyjnego śniadania zgromadziło się blisko stu członków i sympatyków Klubu Seniora. Serdeczne życzenia przekazała członkom Klubu jego przewodnicząca Danuta Czeszyńska . Razem z seniorami w śniadaniu uczestniczyli radny powiatowy Radosław Łanoszka oraz sołtys wsi Duszniki Piotr Bździel. Nie zabrakło również wójta gminy oraz przewodniczącego Rady Gminy. Z seniorami spotkali się również kierownik miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz kierownik Biblioteki Publicznej.

Panie – członkinie dusznickiego Klubu Seniora „ Złoty Kłos” zostały uhonorowane przez panów  kwiatami  i słodyczami. Panowie z okazji Dnia Mężczyzny otrzymali od swych koleżanek kwiatki i  lizaki. Gośćmi seniorów tym razem byli policjanci z Duszniki i Szamotuł.

Kolejne spotkanie dusznickiego Klubu Seniora w którym uczestniczyło blisko 60 członków zorganizowano w szczególnym terminie – Dniu Kobiet. Panie zostały uhonorowane przez swych kolegów kwiatami i słodyczami. Panie nie zapomniały o Kolbym świecie – Dniu Mężczyzny przypadającym 10 marca.

Podczas Walnego Zebrania dusznickiego Klubu Seniora ‘ Złoty Kłos” dokonano wyboru nowych władz na kolejną kadencję. Seniorzy z Dusznik i okolic po raz kolejny powierzyli kierowanie klubem Danucie Czeszyńskiej.

Klub powstał przed 17 – tu laty, a od czterech lat działa, jako Stowarzyszenie. Jednym z głównych założeń działalności Stowarzyszenia jest integracja i aktywizacja członków.

 - W ciągu minionych czterech lat zorganizowano zabawy karnawałowe połączone z balami maskowymi, spotkania integracyjne, okolicznościowe, śniadania wielkanocne i spotkania opłatkowe. Organizowaliśmy również ogniska na terenach posesji niektórych naszych członków – wylicza Danuta Czeszyńska.

Ponad sto osób uczestniczyło w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez dusznicki Klub Seniora. Wraz z dusznickimi seniorami na parkiecie sali Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach nie zabrakło zaprzyjaźnionych członków Klubów z Opalenicy, Ostroroga oraz Lubasza i Suchego Lasu.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia członkowie dusznickiego Klubu Seniora wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Wraz z seniorami przełamali się opłatkiem między innymi wójt Roman Boguś, przewodniczący Rady Gminy Duszniki Ryszard Pacholak , radny powiatowy Radosław Łanoszka  oraz członkowie lokalnych władz i instytucji współpracujących z Klubem Seniora.

startpoprz.12nast.koniec
Strona 1 z 2

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

ul. Jana Pawła II 8, 64-550 Duszniki