VI Bieg Mikołajkowy 2.12.2018

W niedzielne popołudnie, 2 grudnia na ulicach Dusznik można było dostrzec wielu miłośników biegania odzianych w Mikołajkowe czapki. Wszystko za sprawą szóstej edycji Biegu Mikołajkowego- imprezy charytatywnej, której celem jest zbiórka darów dla dzieci z Domów Dziecka. Organizatorami tego eventu byli Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach oraz Gmina Duszniki. 

 

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem zyskała ona nową formułę. Zmianie uległa nie tylko trasa, która w tym roku wiodła przez główną ulicę Dusznik, tak by wszyscy mogli podziwiać i dopingować startujących uczestników. Drugą innowacją był dodatkowy dystans. Poza rodzinnym biegiem długości 1,5 km, zawodnicy mogli zmierzyć się również w „Mikołajowej Piątce”- biegu na 5 km. z elektronicznym pomiarem czasu. Zapewniła nam go firma Foxter-Sport. Po rozgrzewce, punktualnie o 14. 30, spod budynku poczty wystartowało 150 zawodników. Trasę rodzinną pokonywali oni nie tylko biegnąc, ale również jadąc – na rolkach, rowerach oraz w wózkach. 45 minut później na dystansie 5000m rywalizację rozpoczęli kolejni zawodnicy. Sprawdź wyniki kat. 5 km (tutaj)
Na wszystkich zawodników biorących udział w biegu czekały medale przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej „ Ostoja” w Dusznikach, drożdżówki od Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Duszek” oraz posiłek regeneracyjny. 
Po zakończeniu zawodów na Sali sportowej odbyła się ceremonia wręczenia statuetek oraz nagród dla najlepszych w kategorii damskiej i męskiej. Rozdano również upominki dla trzech najlepiej przebranych „ Mikołajów”. Pamiątki te wręczali Wójt Roman Boguś oraz Dyrektor BPiCAK w Dusznikach Ewa Świerkiel-Szymańska. Na zakończenie Pan Wójt podziękował wszystkim za tak licznie zebrane dary dla dzieci.Taka impreza nie odbyłaby się bez wsparcia firm, instytucji oraz stowarzyszeń.

 

Za okazałą pomoc serdecznie dziękujemy:

• wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Dusznikach,
• Ochotniczej Straży Pożarnej z Dusznik, Podrzewia i Grzebieniska,
• funkcjonariuszom policji z Dusznik, Kaźmierza i Szamotuł
• WTZ „Ostoja” z Dusznik
• Firmie Sano
• Bank Spółdzielczy Duszniki
• Izie Uniejewskiej wraz z dziewczynami.

 Bibliotka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

tel: 61 29 19 480, email: bp@bpicak.pl