XII Dni Sękowa

W miniony weekend odbyły się XII Dni Sękowa. Szczególnym wydarzeniem był obchodzony jubileusz XX-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Pierwiosnek. Impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie od Meczu Piłkarskiego pomiędzy Żonatymi a Kawalerami. Wieczorem odbyło się tradycyjne ognisko integracyjne dla mieszkańców.

Kulminacyjnym dniem była sobota, podczas której nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Ważnym punktem programu był Jubileusz XX-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Pierwiosnek”. Członkowie Pierwiosnka przed zaproszonymi gośćmi i publicznością zaprezentowali swój program artystyczny. Nie obyło się bez podziękowań i gratulacji za 20 lat istnienia zespołu oraz reprezentowania naszej gminy na wielu ważnych imprezach czy przeglądach. 

Wieczorem na scenie wystąpiła gwiazda disco polo - Zespół POWER PLAY - który przyciągnął do Sękowa prawdziwe tłumy. Po koncercie odbyła się zabawa taneczna. 

Niedziela upłynęła pod znakiem Turnieju Szachowego, który co roku wpisuje się w program imprezy. Tego dnia miał miejsce Piknik Rodzinny, który oferował najmłodszym darmowe atrakcje w postaci dmuchanych zamków i zjeżdżalni, tyrolki czy ścianki wspinaczkowej. W miejscowym parku odbył się także turniej wsi, a wieczorem wszyscy chętni bawili się przy muzyce.

Organizatorami i sponsorami imprezy byli: Rada Sołecka, OSP Sękowo, Zespół PIERWIOSNEK, firma SANO, BPiCAK w Dusznikach, Urząd Gminy Duszniki oraz restauracja Malibu. 

GALERIA