Festyn „Postaw na rodzinę”

Z okazji Dnia Dziecka w Dusznikach odbył się festyn „Postaw na rodzinę”. Miejscowy stadion wypełnił się feerią barw za sprawą balonów oraz radością zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Dla najmłodszych przygotowano szereg darmowych atrakcji, takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie. Odważniejsi mogli zmierzyć się z tyrolką, czyli ze specjalnym rodzajem zjazdu linowego. Każdy chętny mógł również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Jako że festyn skierowany był do całych rodzin, nie mogło zabraknąć zabaw i gier integrujących różne pokolenia. Młodsi uczestnicy mogli rywalizować z dorosłymi, m.in. w badmintonie. Odpoczynkiem od wrażeń sportowych była fotobudka, w której można było uwiecznić swoją twarz rozpromienioną uśmiechem.

W imprezie uczestniczyli również Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz Posterunku Policji w Dusznikach, którzy przeprowadzali konkursy o bezpieczeństwie i rozdawali najmłodszym kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Urząd Gminy Duszniki. Strażacy z Pniew i z Dusznik przygotowali pokazy samochodów strażackich. Ze względu na warunki atmosferyczne dużą popularnością cieszyła się kurtyna wodna.

Organizatorami imprezy byli Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dusznikach, Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach oraz Urząd Gminy Duszniki.

GALERIA