Szachowe zmagania w Dusznikach

UKS GCK Szach Sękowo oraz Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach byli organizatorami Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Duszniki w szachach, które odbywały się przez cały weekend w Dusznikach. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 38 szachistów. Sędzią głównym zmagań był Robert Goździewicz.

W Zawodach gościliśmy reprezentantów klubów z Nowego Tomyśla, Zbąszynia, Słopanowa, Poznania i Gniezna oraz niezrzeszonych graczy z Wronek, Rzecina, Baborówka i Pokrzywnicy. Nie zabrakło zawodników z Sękowskiego Szacha.
W klasyfikacji końcowej wygrał Cezary Fliger z UKS GCK Szach Sękowo i  to on otrzymał Puchar Wójta Gminy Duszniki Romana Bogusia w  Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Duszniki w szachach. Drugie miejsce w zawodach przypadło Pawłowi Filipiakowi, reprezentującemu klub Skoczków Słopanowo, a trzecie Noe Rosenfeld – zawodnikowi Wicher Zbąszyń.
Przyznano także nagrody dla zawodników zamieszkujących naszą gminę, dziesięcioro szachistów otrzymało nagrody specjalne w postaci wyposażenia do gry w szachy oraz upominki od BPiCAK. W uroczystym podsumowaniu wzięli udział: Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach - Ewa Świerkiel-Szymańska oraz Wójt Gminy Duszniki - Roman Boguś.

GALERIA